Informace pro zájemce

Uvažujete o přestupu Vašeho dítěte do naší školy? Vyplňte online přihlášku zde.

Rádi se s Vámi osobně setkáme, provedeme Vás školou, ukážeme Vám materiální zázemí školy, zodpovíme Vaše otázky,  v případě zájmu můžeme vstoupit i do výuky. Vezměte s sebou i své děti. Doporučujeme také využít níže uvedené naplánované Dny otevřených dveří.

Přestup žáků na naší školu je plně v kompetenci zástupkyně ředitele školy Ing. Alice Brettové

KONCEPCE ZŠ ČLOVÍČEK II. STUPEŇ

Individuální přístup k žákům:

Základem je pro nás individuální přístup, kdy učivo můžeme přizpůsobit potřebám každého jednotlivce, a to z hlediska jeho dovedností. Toto zaručujeme malým počtem žáků (max. 18) v jednotlivých třídách. Rodičům i žákům nabízíme konzultační hodiny i v online verzi.

Intenzivní výuka cizích jazyků:

V každém ročníku vyučujeme čtyři hodiny anglického jazyka týdně. V 6. třídě je součástí učebního plánu anglická konverzace s rodilým mluvčím. Vybrané předměty jsou vyučovány částečně metodou Content and Language Integrated Learning – CLIL. Nově je již od 6. ročníku zařazena výuka dalšího cizího jazyka – německý jazyk.

Nadstandardní materiální vybavení:

Všichni žáci mají po celou dobu studia k dispozici notebook. V hodinách je možnost využít vybavení pro virtuální realitu a robotické stavebnice. Nově máme vybaveny učebny pro výuku přírodovědných předmětů a jazyků.

Demokratické prostředí:

Podporujeme demokratické prostředí. Vedeme žáky ke kritickému myšlení a usilujeme o rozvoj argumentačních schopností. Usilujeme o kladné vztahy se spolužáky založené na naslouchání, diskusi, respektu a empatii. Dbáme na pozitivní přístup k inkluzi a rozmanitosti ve společnosti, učíme děti zodpovědnosti za vlastní činy.

Pestrá nabídka odpoledních aktivit:

Nabízíme široký výběr odpoledních zájmových aktivit vedených zkušenými lektory, případně školní klub, který má na druhém stupni funkci družiny. Součástí nabídky kroužků jsou také kurzy přípravy z matematiky a českého jazyka na přijímací zkoušky na střední školy.

Sportovní aktivity:

Jsme škola s rozšířenou výukou tělesné výchovy. V rámci vzdělávacího programu se snažíme v dětech pěstovat kladný vztah ke sportu a pohybu jako takovému. Žáci mají třikrát týdně hodinu tělesné výchovy a hodinu zdravotní tělesné výchovy. Celoroční výuku plavání na prvním stupni nahradí na druhém stupni měsíční sportovní bloky, kde si žáci vyzkoušejí bruslení, lezení, cyklistiku, beach volejbal a podobně. Každoročně v Rakousku pořádáme i lyžařský výcvik a pro žáky připravujeme různé sportovní soutěže.

Zkoušky nanečisto:

Od ledna do března budou pro zájemce připraveny ve třech termínech přijímací zkoušky nanečisto. Garanty budou zkušení pedagogové. Zkoušky proběhnou za stejných podmínek jako zkoušky skutečné, které se skládají z didaktického testu z českého jazyka a z matematiky. Navíc žáci i rodiče můžou získat konzultaci s pedagogem, co dále procvičovat při doučování.

Prospěchová stipendia:

Od nového školního roku mají Vaše děti možnost získat prospěchové stipendium (až 15000 Kč na pololetí). U žáků 6. třídy to bude na základě úspěšnosti ve zkouškách nanečisto, v ostatních ročnících za úspěšnou reprezentaci školy ve vědomostních soutěžích.